home Motocykl TDM EVO II czyli YAMAHA po lifcie

TDM EVO II czyli YAMAHA po lifcie

Nasza Yamaha zyskała trzy nowe elementy.

Po pierwsze bagster, który będzie spełniał 3 zadania: ochrona zbiornika przed odpryskami od kamieni, stabilne mocowanie torby na zbiornik oraz coś dla kierowcy – miękkie wypełnienie w okolicy kolan, co znacznie poprawia komfort jazdy. Bagster został wykonany ze skaju przez zaprzyjaźnionego tapicera, który wcześniej wykonywał na zamówienie fotel do naszej Yamahy. Moim zdaniem wygląda imponująco.

DSC_0712

Rama naszego motocykla nosiła już ślady użytkowania, otarcia od butów itp. Psuło to wizerunek całego motocykla, więc postanowiłem zmatowić powierzchnię, zrównać wszelkie zadziory i całość okleić folią imitującą włókno węglowe. Znacznie poprawiło to wygląd całego motocykla. Teraz Crossover wygląda nawet jeszcze bardziej futurystycznie.

DSC_0702

Kolejna nowość to bagażnik na kufer. Chodzi dokładnie o kawałek płyty aluminiowej o grubości 3 mm wyciętej metodą bardzo wysokiego ciśnienia wody na zamówienie w zaprzyjaźnionej firmie z Opola. Płyta została zamontowana na metalowo-gumowych poduszkach do górnej części kufra. Taki dodatkowy bagażnik stanowi spore zwiększenie możliwości ładunkowych motocykla. Będzie służył do załadowania rzeczy lekkich, ale o większym gabarycie, takich jak namiot czy materace.

DSC_0689

%d bloggers like this: