O nas

Iwona – rocznik ’86. Absolwentka politologii ze specjalizacją dziennikarską na Uniwersytecie Śląskim. Pracuje w firmie ubezpieczeniowej. Pochodzi z Gliwic, od 2010 r. mieszka w Opolu. Zainteresowania: turystyka, media, polityka, urządzanie wnętrz. Zodiakalny bliźniak. Zwiedziła między innymi Francję, Hiszpanię, Tunezję, Ukrainę, Włochy, Chorwację, Niemcy, Belgię, Austrię. Od 16-go roku życia związana ze stowarzyszeniem Projekt: Polska, regionalny koordynator wielu projektów związanych z aktywnością obywatelską. W wolnych chwilach uprawia nordic walking. Uśmiechnięta i drobna blondynka. Realistka. Od niedawna szczęśliwa posiadaczka Yamahy YBR 125

e-mail: iwona@szerokadroga.pl

Yamaha YBR 125

Daniel – rocznik ’81. Specjalista od napraw pojazdów cztero- i dwukołowych. Od dzieciństwa pasjonat motoryzacji – od 10-go roku życia zdobywał liczne tytuły w zawodach kartingowych, uprawiał też rajdy samochodowe i startował w zawodach enduro. Zasłużony działacz Automobilklubu Opolskiego, organizator wielu imprez motoryzacyjnych. Pierwszy raz na motocyklu w wieku 15 lat. Miłośnik starych samochodów, motocykli oraz wszelkiej techniki mechanicznej. Podróżował po takich państwach jak Hiszpania, Rumunia, Chorwacja, Francja, Monako, Włochy, Niemcy, Belgia, Holandia, Słowacja, Austria, Słowenia, Dania. Ponadto jego hobby to jazda na rowerze MTB i komputery. Ma sto pomysłów na minutę. Niepoprawny optymista.

e-mail: dgogulski@gmail.com

DSC_0925

Dwa różne charaktery i osobowości. Czasem się kłócimy, równie szybko godzimy. Naszą wspólną pasją są podróże. Obecnie jeździmy już na dwóch motocyklach: Daniel na Yamaha TDM 850, Iwona na Yamaha YBR 125. Oprócz licznych wycieczek po Polsce i u naszych najbliższych sąsiadów (Czechy, Niemcy), wybieramy się też w nieco dalsze rejony. W sezonie 2014 zjechaliśmy całą Litwę, Łotwę i Estonię (+ polskie wybrzeże), w 2015 zwiedziliśmy Bałkany (głównie Albanię, Czarnogórę, Macedonię i Chorwację). Rok 2016 to kolejne wyjazdy: w czerwcu byliśmy w Rumunii i Bułgarii, w sierpniu w Armenii i Gruzji. Oprócz tego udało nam się zrealizować projekt „Opolskie: znane i nieznane”, który ma promować region, w którym mieszkamy. Ale jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia i jeździmy coraz dalej. Następną wyprawę planujemy na luty/marzec 2017. Tym razem polecimy do Birmy. Trzymajcie kciuki za powodzenie naszych planów!