Jak się żyje w dżungli

12 maja mieliśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z Tomaszem Michniewiczem, podróżnikiem i dziennikarzem, znanym między innymi z programu telewizyjnego „Michniewicz. Inny świat” (w każdy czwartek o godz. 20.05 w TTV). Spotkanie miało na celu promocję jego najnowszej książki „Swoją drogą”. Opisano tam historie trzech ekspedycji, w które Michniewicz zabrał swoich przyjaciół. W Opolu dziennikarz skupił się na jednej z nich – wyprawie do Kamerunu, podczas której towarzyszył mu księgowy z dużej korporacji, który zawsze marzył o poznaniu Afryki.

Większość czasu podróżnicy spędzili w głębi dżungli, mieszkając w wiosce Pigmejów. Michniewicz przedstawiał, jak miejscowa ludność, początkowo bardzo nieufna, powoli zaczęła przyzwyczajać się do obecności białego człowieka. Była mowa o tym, jak ciężkie panują tam warunki i ile trzeba zrobić, żeby zdobyć choć trochę jedzenia. Nie będzie zaskoczeniem, że głównym pożywieniem były robaki, rarytasem ryby i miód ściągany z ulów wiszących w koronach drzew. Co ciekawe, mieszkańcy wioski dzielą się wszystkimi zdobyczami po równo, niezależnie od tego kto ile uzbierał czy upolował. Celem dziennikarza było pokazanie, że podróżowanie to nie tylko podziwianie pięknych widoków i wspaniała przygoda, ale też zagrożenia i niedogodności. Opowieść zobrazowana była niezwykłymi zdjęciami.

Cieszymy się, że mieliśmy okazję tych historii wysłuchać i tym samym poniedziałkowe-poweekendowe popołudnie nie okazało się zmarnowane.


Posted in Uncategorized and tagged , , , by with no comments yet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
%d bloggers like this: