Żeby było jaśniej

W celu poprawy bezpieczeństwa oraz zwiększenia komfortu jazdy nasz motocykl zyskał kolejne nowe elementy.

Dobre oświetlenie nie jest dobrą stroną starszych motocykli, takich jak nasza YAMAHA. Postanowiliśmy więc zmianić zwykłą żarówkę H1 na jej odpowiednik H1 tylko znacznie skuteczniejszą – xenonową. Rożnica jest kolosalna, światło jest białe i sięga znacznie dalej niż zwykła żarówka. Dodatkowym pozytywnym efektem jest mniejsze zużycie prądu aż o 20W, a to już sporo w przypadku motocykla.

DSC_0626

Zamontowaliśmy także nową kierownicę. Lepsze prowadzenie, szersza i bardziej prostsza kierownica typu enduro spowodowała, że mniej siły trzeba używać, by jazda stała się stabilniejsza (szczególnie w przypadku pokonywania wyboistych odcinków). Ponadto jest ona wzmocniona dodatkową poprzeczką. Na szerokiej kierownicy znalazły też swoje miejsce osłony rąk tzw. HANDBARY oraz swego rodzaju luxus – HOTGRIPY, czyli grzane manetki. Przyda się w deszczową pogodę, podczas jazdy w nocy, jak również wczesną wiosną i jesienią.

DSC_0636 DSC_0635


Posted in Uncategorized and tagged , , , by with 2 komentarze.

Comments

  • Andrzej napisał(a):

    Ciekawe czy kierowcy z naprzeciwka też cieszą się z dalej sięgającego światła, czy może myślą : *&^&*^*%$^%& ale *&^T*&& razi.

  • Piotr napisał(a):

    ja sie nie zgodze. ten motocykl ma soczewkę fabrycznie i skoro żarówka H1 nie oslepia to i xenon nie będzie oslepiał. Różnica polega na barwie swiatla a nie wysokości swiecenia. Motocyklista widoczny to czesto żywy motocyklista. LwG

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close
%d bloggers like this: