Iwona – rocznik ’86. Absolwentka politologii ze specjalizacją dziennikarską na Uniwersytecie Śląskim. Pracuje w firmie ubezpieczeniowej. Pochodzi z Gliwic, od 2010 r. mieszka w Opolu. Zainteresowania: turystyka, media, polityka, urządzanie wnętrz. Zodiakalny bliźniak. Od 16-go roku życia związana ze stowarzyszeniem Projekt: Polska, regionalny koordynator wielu projektów związanych z aktywnością obywatelską. W wolnych chwilach uprawia nordic walking. Uśmiechnięta i drobna blondynka. Realistka. Posiadaczka Yamahy YBR 125.

e-mail: szerokadrogapl@gmail.com

Yamaha YBR 125

Daniel – rocznik ’81. Specjalista od napraw pojazdów cztero- i dwukołowych. Od dzieciństwa pasjonat motoryzacji – od 10-go roku życia zdobywał liczne tytuły w zawodach kartingowych, uprawiał też rajdy samochodowe i startował w zawodach enduro. Zasłużony działacz Automobilklubu Opolskiego, organizator wielu imprez motoryzacyjnych. Pierwszy raz na motocyklu w wieku 15 lat. Miłośnik starych samochodów, motocykli oraz wszelkiej techniki mechanicznej. Ponadto jego hobby to jazda na rowerze MTB i komputery. Ma sto pomysłów na minutę. Niepoprawny optymista. Od kilku lat wierny jednemu motocyklowi: Yamaha TDM 850.

e-mail: dgogulski@gmail.com

DSC_0925

Dwa różne charaktery i osobowości. Czasem się kłócimy, równie szybko godzimy. Naszą wspólną pasją są podróże. Obecnie jeździmy już na dwóch motocyklach: Daniel na Yamaha TDM 850, Iwona na Yamaha YBR 125. Oprócz licznych wycieczek po Polsce i u naszych najbliższych sąsiadów (Czechy, Niemcy), wybieramy się też w nieco dalsze rejony. W sezonie 2014 zjechaliśmy całą Litwę, Łotwę i Estonię (+ polskie wybrzeże), w 2015 zwiedziliśmy Bałkany (głównie Albanię, Czarnogórę, Macedonię i Chorwację). Rok 2016 to kolejne wyjazdy: w czerwcu byliśmy w Rumunii i Bułgarii, w sierpniu w Armenii i Gruzji. Oprócz tego udało nam się zrealizować projekt „Opolskie: znane i nieznane”, który ma promować region, w którym mieszkamy. Ale jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia i jeździmy coraz dalej. 2017 rok to głównie podróż do Myanmaru (Birma) i Tajlandii, 2018 rozpoczął się wizytą w Maroku. W planach nowe projekty motocyklowe. Trzymajcie kciuki za powodzenie naszych planów!