praga

Odkryj z nami największe atrakcje Pragi

i poczuj klimat czeskiej biesiady! 

 

Praga uznawana jest za jedno z piękniejszych miast w Europie, a przez niektórych nawet na świecie. Choć dziennie zalewają ją tłumy turystów, nie straciła swojego uroku. Wciąż kusi swoimi zabytkami, których tutaj jest naprawdę sporo. Obowiązkowym punktem każdej wycieczki jest Most Karola, Hradczany i rynek ze słynnym na cały świat zegarem. Ale nie brak tu też mniej popularnych, ale bardzo ciekawych zakątków. Jak do tego wszystkiego dodamy jeszcze smaczną kuchnię i dobre piwo, to mamy przepis na udaną wycieczkę!

jesień 2020

Dzień pierwszy

Wyjazd z Opola we wczesnych w piątek późnym popołudniem. Spacer po okolicy i wspólna kolacja.

Dzień drugi

Zwiedzanie: Placu Hradczańskiego, dziedzińca praskiego Hradu, Katedry św. Wita, Starego Pałacu Królewskiego, Złotej Uliczki. Przejście na Małą Stranę i zwiedzanie tamtejszego rynku, kościoła św. Mikołaja. Spacer po dzielnicy ambasad i pałaców. Zakwaterowanie w hotelu. Wieczorem integracyjna kolacja przy czeskim piwie.

Dzień trzeci

Zwiedzanie prawobrzeżnej Pragi: Plac Republiki, Obecni Dum, Brama Prochowa, Dom pod Czarną Madonną, rynek Starego Miasta wraz z charakterystycznym zegarem Orloj, pomnikiem Jana Husa i kościołem św. Mikołaja. Przejście do Mały Rynek, przez Klementium, aż do Mostu Karola. Spacer po dzielnicy żydowskiej Józefow. Nowe Miasto: Karolinum, Teatr Stanów, targ pamiątek, plac św. Wacława. Po obiedzie wyjazd z Pragi i dojazd do Opola w godzinach wieczornych.

Program może ulec zmianom w zależności od potrzeb grupy lub z przyczyn niezależnych od nas.

Aby dowiedzieć się więcej lub zrobić rezerwacje skontaktuj się z nami przez mail szerokadrogapl@gmail.com lub przez formularz kontaktowy