Dzień z Harley’em

Harley Davidson Electra Glide Ultra Limited

Któż nie marzy o tym, by choć na chwilę usiąść za kierownicą kultowego Harleya-Davidsona? I my niedawno mieliśmy taką okazję! Wszystko za sprawą eventu „Halrey-Davidson Adventure!” organizowanego w Opolu przy CH Turawa Park.  Głównym celem imprezy była możliwość skorzystania z bezpłatnych jazd próbnych najnowszych motocykli tej marki.

Same cudeńka

Trzeba przyznać, że Harley-Davidson Katowice – organizator eventu, dał radę i przywiózł ze sobą całkiem duży wybór motocykli. Do wyboru, do koloru. I w przeciwieństwie do targów, gdzie niektóre marki nawet nie pozwalają usiąść na maszynie, tutaj każdy motocykl był do dyspozycji odwiedzających. Można było przyjrzeć się z bliska modelom takim jak: Sport Glide, Fat Boy, Fat Bob, Road King, Street 750, Electra Glide Ultra Limited. Jako dodatek i atrakcja zwłaszcza dla osób nie posiadających prawa jazdy kat. A, był tzw. „Jump Start”. To specjalna platforma, na której w bezpieczny sposób można rozpędzić motocykl stojąc w miejscu.

jazda próbna Harley-Davidson

jazdy próbne motocyklami

Co godzinę zaś odbywały się jazdy próbne. Każdy chętny motocyklista mógł się na nie zapisać, nawet w trakcie imprezy. My oczywiście skorzystaliśmy z tej okazji. Jako para (ja spanikowałam i bałam się jechać sama tak ciężką maszyną), dostaliśmy do testów największy model – Electrę.

Jazda próbna Harley-Davidson

HD Electra Glide Ulitra Limited na początku może nieco przerażać, nawet doświadczonych motocyklistów. Bo ta potężna maszyna o pojemności 1690 cm3, waży ponad 400 kilogramów. Jej maksymalny moment obrotowy to 138 Nm. Kokpit zaś wygląda jak centrum zarządzania wszechświatem. Serio. Jest nawet radio i głośniki. Co ciekawe, muzyka jest słyszalna nawet przy sporych prędkościach.

Jazdy próbne obywały się w całej grupie, dzięki czemu, mniej więcej w połowie trasy, jeśli ktoś chciał,  mógł zmienić motocykl. Nasza Electra w trasie sprawdziła się świetnie. To przede wszystkim duży komfort jazdy, zarówno dla kierowcy, jak i dla pasażera. A trzeba przyznać, że „plecak” siedzi na tym HD iście po królewsku. Co prawda, ciężko takim motocyklem byłoby na co dzień poruszać się po mieście, jednak już oczami wyobraźni widzieliśmy siebie pomykających Electrą po autostradzie w Stanach. Kto wie, może kiedyś…?

motocyklem po Opolu

I po wszystkim

Fajnie, że Harley-Davidson zawitał do naszego Opola, i to z tak liczną flotą. Dzięki takim imprezom jak ta, każdy motocyklista ma szansę poznać lepiej markę i wybrane modele motocykli, „przymierzyć się” do nich i przede wszystkim sprawdzić jak sprawują się podczas jazdy. Oby więcej takich spotkań!

Dowiedzieliśmy się, że to nie koniec akcji „Harley-Davidson Adventure!”. Wkrótce ekipa z Katowic pojawi się w Kędzierzynie-Koźlu (27 maja) i w Bielsku-Białej. Jeśli jesteście zainteresowani, to odsyłamy do Facebookowego profilu Harley-Davidson Katowice. Wkrótce znajdziecie tam więcej szczegółów.

Planujesz wkrótce wyjazd motocyklem? Sprawdź jak zapakować się na motocykl.

Halrey Davidson event Polska

HD Katowice jazdy próbne