Rok zmian

Marrakesz 2018

To będzie rok zmian!? Nie, bo w zasadzie to już jest rok zmian. Sylwester nigdy nie był dla nas jakąś przełomową datą i w tym roku nie jest inaczej. W ciągu ostatnich kilku miesięcy sporo się w naszym życiu zmieniło, a zapowiada się, że zmieni jeszcze więcej.

Jaki był 2018 rok?

Musimy przyznać, że pod względem zagranicznych podróży rok 2018 nie był zbyt obfity. Zaczęliśmy mocnym akcentem, bo wyjazdem do Maroka. I choć gościliśmy tam krótko, była to naprawdę udana wyprawa. Udało się zwiedzić między innymi Marrakesz, Agadir, Warzazat, Essaouirę. Najmilsze zaś wspomnienia mamy z nocy na pustyni – ten niezapomniany widok gwiaździstego nieba zostanie z nami chyba do końca życia.

wycieczka na pustynię

Jednak ubiegły rok upłynął głównie pod znakiem podróży po Polsce. Intensywnie eksplorowaliśmy zwłaszcza Dolny Śląsk, Śląsk oraz Opolszczyznę. Powstało z tego dziesiątki relacji, filmów i zdjęć, a także znajomości. Bardzo mile wspominamy zwłaszcza wrześniowy wyjazd do Karpacza.

wejście na Śnieżkę

Nie obyło się też bez udziału w imprezach podróżniczych i motocyklowych. Wielkim wydarzeniem na pewno była organizacja Opolskiego Festiwalu Podróżniczego, który tworzyliśmy już po raz drugi wraz z pozostałymi członkami Opolskiej Grupy Podróżniczej. Głównym gościem Festiwalu był gen. Mirosław Hermaszewski, ale tak naprawdę cały tydzień obfitował w ciekawe prelekcje. Miłym akcentem było oczywiście kolejne Spotkanie Blogerów Podróżniczych w Cieszynie. Tam po prostu nie można się źle bawić.

Cieszyn

Jeśli chodzi zaś o bloga to w roku 2017 postawiliśmy na rozwinięcie 2 kanałów: Instagrama oraz YouTube. I mimo że nie mamy tam tak dużo odbiorców jak na stronie czy na Facebooku, to cały czas doskonalimy warsztat (zwłaszcza jeśli chodzi o Daniela i tworzenie filmów). Na YouTube rozpoczęliśmy nowy cykl, są to vlogi, gdzie opowiadam o praktycznych aspektach naszych podróży.

2019 – jaki będzie?

Tak jak już wspomniałam na początku – będzie sporo zmian. Zostając przy temacie bloga, przede wszystkim chcielibyśmy (ponownie…) zmienić jego wygląd. Chodzi głównie o poprawienie czytelności na urządzeniach mobilnych. Ponadto na pewno nagramy jeszcze kilka/kilkanaście odcinków vloga, o którym wspominałam wyżej. Jeśli macie jakieś zagadnienia, o których chcielibyście posłuchać, to dajcie znać w komentarzu pod wpisem.

Nasza najnowszy film o Armenii:

Nie da się ukryć, że zmiana miejsca zamieszkania z niewielkiej kawalerki w centrum miasta na dom na wsi, miała ogromny wpływ na to, co działo się także i tutaj. Z jednej strony, z powodów finansowo-remontowych podróży było nieco mniej, z drugiej zaś – odsłoniły się przed nami nowe możliwości. I właśnie na tych możliwościach się skupmy. Rozwinęły się nowe pasje i zainteresowania. Nasz świat dalej kręci się wokół podróży i motocykli, jednak zaczęliśmy dostrzegać też inne aspekty naszego życia. Zresztą, te tematy zawsze były gdzieś wokół nas.

Ta zmiana myślenia i stylu życia, musi mieć swoje odzwierciedlenie również na blogu. Dlatego na stronie powstanie zakładka „Lifestyle”. Najprawdopodobniej powstanie też inny Fanpage, tak, aby miłośników motocykli i podróży nie „zanudzać” tematami odbiegającymi od ich pasji.

Nie oznacza to jednak, że odchodzimy od naszych największych miłości. Zupełnie nie! Mamy na ten rok trochę planów i postanowień. Na pewno czeka nas (i Was!) kilka ciekawych wyjazdów. Chcemy, aby te podróżowanie było bardziej w stylu „slow”. Czy się uda? Zobaczymy.

Agadir 2018, Maroko
ptroz

Zależy nam na tym, by odwiedzić w tym roku co najmniej jedne targi motocyklowe. Powoli szykujemy się także do naszego Festiwalu, więc już dziś zapraszamy wszystkich pasjonatów podróży pod koniec marca do Opola. Daniel z kolei ma dość ambitny plan – nakręcenie filmu dokumentalnego. Temat już jest, ale na razie nie zdradzamy, by nie zapeszyć ?

Wam, Drodzy Czytelnicy, życzymy w 2019 roku dużo miłości i pięknych chwil. Żeby Wasze podróże były nietuzinkowe, ale przede wszystkim dawały radość. Po prostu – najlepszego!