Maroko zimą – czy warto?

Maroko zimą, twierdza Oufella, ciekawe miejsca w Maroku

Tygodniowe wczasy w Agadirze za 1200 złotych. Lot do Marrakeszu w obie strony za 89 złotych. W miesiącach zimowych jesteśmy bombardowani tego typu ofertami. Czy Maroko zimą jest równie atrakcyjne jak latem? Na podstawie naszej podróży przedstawimy Wam argumenty za i przeciw.

Dlaczego tak?

Niewątpliwie najbardziej przekonującymi argumentami jest pogoda połączona z ceną. Jeśli chodzi o temperaturę, to jest ona z reguły sporo wyższa od tej w Polsce. Jest to ok. 20 stopni Celsjusza, czasem więcej, czasem mniej. Dla osób lubiących zwiedzać – idealnie. Kusi perspektywa chodzenia w krótkim rękawku i spodenkach, zamiast kurtki puchowej. Czasem po prostu fajnie pojechać w zimie w miejsce, gdzie jest więcej słońca niż u nas. Wiele osób robi tak od lat i bardzo sobie to chwali.

w drodze na pustynię, maroko zimą

Do tego dochodzą korzystne ceny. Maroko jest dość tanim kierunkiem, a poza sezonem ceny jeszcze bardziej lecą w dół. Tygodniowy pobyt z biurem podróży można już wyhaczyć nawet w kwocie 1500-2000 złotych. A gdy wyjazd organizuje się samemu, koszty mogą być jeszcze niższe. Tym bardziej, że na miejscu też bywa taniej. Łatwiej o negocjacje, bo jak to mówią „lepszy wróbel z garści, niż gołąb na dachu”.

Ponadto jest mniej turystów i w związku z tym wygodniej się zwiedza. Prościej jest robić zdjęcia zabytków, autobusy nie są przepełnione i nie trzeba kupować biletów z wyprzedzeniem.

Booking.com

Dlaczego nie?

O ironio! Tutaj padnie ten sam argument – pogoda! Zimą to ruletka. Możesz trafić na piękne słońce, ale może też padać śnieg. Ale raczej nie licz na upały i leżenie plackiem na plaży. Poza tym, występują duże amplitudy temperatur. Nawet jeśli w dzień jest ciepło i słonecznie, to w nocy potrafi być już naprawdę zimno. Pamiętaj o tym zwłaszcza jeśli wybierasz się na pustynię i w dodatku chcesz tam nocować.

Maroko zimą, wycieczka na pustynię

Konsekwencją „złej” pogody mogą być na przykład nieprzejezdne drogi. Chodzi zwłaszcza o te przy górach. Wówczas trzeba zmodyfikować swoje wcześniejsze plany. Poza tym, część hoteli nie ma ogrzewania – warto to zweryfikować przed rezerwacją.

Inaczej też będzie wyglądać Twoje pakowanie, bo musisz się przygotować na każdą pogodę. Licz się z tym, że bagaż może być większy niż latem. Jest to szczególnie istotne, gdy wybiera się tanie linie lotnicze, które mają dość restrykcyjne warunki przewozu bagażu.

Poza sezonem niektóre atrakcje mogą być nieczynne lub krócej otwarte. Warto mieć to na uwadze i najlepiej wcześniej sprawdzić na stronie www danego obiektu (o ile taką posiada) lub jeśli masz wątpliwości – zapytać na forum/grupie związanej z Marokiem.

ciekawe miejsca w Maroku

Maroko zimą – decyzja należy do Ciebie!

Może Cię zainteresować -> „Co kupić w Maroku?”

Powyżej przedstawiłam kilka naszych argumentów, choć na pewno znajdzie się ich jeszcze trochę, zarówno „za”, jak i „przeciw”. Naszym zdaniem, Maroko zimą to (w przeciwieństwie do np. Malty, gdzie byliśmy rok później), naprawdę fajna opcja. O ile nie macie jakiegoś wyjątkowego pecha z pogodą, to możecie i pozwiedzać w spokoju, i wypocząć. Nie jest to oczywiście opcja dla tych, którzy chcą spędzić cały dzień na opalaniu się, ale w Maroku jest tyle różnych ciekawych miejsc do zobaczenia, że nawet byłoby szkoda tak marnować czas ?