Świecimy jeszcze bardziej

Żółta taśma odblaskowa na felgę w naszej TDM-ce (o którym wspominaliśmy wcześniej) wzbudziła Wasze spore zainteresowanie. Odblask jest to folia samoprzylepna, którą przykleja się na rant felgi. A to wszystko dla poprawienia widoczności motocykla z boku nocą. I poza tym – dobrze to wygląda. Na rynku są produkty rożnych firm, jednak podstawową różnicą jest to, że jedne są w gotowych paskach w kształcie 1/4 obwodu koła, drugie w formie rolki o długości zwykle 5 metrów. To właśnie tę drugą opcję polecam. Taśmy są dostępne w różnych kolorach jednak z tego co wiem i jest to też ogólnie przyjęte że kolor żółty może być stosowany na bokach pojazdów.

Jak?

Taśma na rolce jest wykonana w taki sposób, że gdy folia jest przyklejana do felgi, jedna rolka się rozwija, a druga za pośrednictwem przekładni zwija samą folię, na której była taśma odblaskowa. Czyli klejenie jest bardzo proste.

Przed klejeniem należy dobrze oczyścić felgi w miejscu gdzie będzie przyklejona folia. Można do tego użyć benzyny ekstrakcyjnej albo acetonu czy np. zmywacza do hamulców i sprzęgieł. Dobrze jest przyklejać w ciepłym miejscu, a samą naklejkę wcześniej podgrzać opalarką albo suszarką do włosów – rozgrzana taśma łatwo poddaje się profilowaniu. Trzeba przyznać ze jest to zajęcie dosyć pracochłonne. Polecam dodatkowo zdjąć koła do naklejania, gdyż znacznie ułatwi to wykonanie.

A oto efekt końcowy:

taśma odblaskowa na felgę