Prezent dla podróżnika

mapa świata na płótnie

Kupiliśmy dom! I to nie na jakiś tam przedmieściach, tylko na „prawdziwej” wsi! Takiej z jedną główną ulicą, kościołem, jednym (chyba) sklepem spożywczym, brakiem gazu i kanalizacji. Wsi, gdzie sąsiedzi jadą do pracy traktorami, a pod płotami przechadzają się kury. I trzeba przyznać, że póki co, bardzo nam się ta sytuacja podoba! Pewnie głównie dlatego, że zwiększyliśmy swoją „przestrzeń życiową”, i to kilkakrotnie! Nie wspominając już o radości, ile daje własny ogród.

Mapa na płótnie

Mimo że kupiliśmy dom, który był już niemal cały urządzony, wiedzieliśmy, że musimy dodać kilka swoich akcentów. Podróżniczych akcentów. I tak pierwszą rzeczą, o której pomyśleliśmy, była mapa. Ale zależało nam na tym, by nie była to „zwykła” mapa, tylko taka bardziej… nasza.

W poszukiwaniu mapy idealnej trafiliśmy na stronę MyGiftDNA.pl Okazało się, że wariantów, które możemy wybrać jest całkiem sporo. Poszczególne mapy różnią się wielkością, kolorystyką, zasięgiem terytorialnym (np. świat, Polska, Europa), materiałem, z którego zostały wykonane i sposobem personalizacji. Oj, wybór był naprawdę ciężki.

Ostatecznie zdecydowaliśmy się na personalizowaną mapę świata na płótnie (wersja 60x90cm, są też mniejsze i większe). Czym różni się ona od pozostałych? Przede wszystkim tym, że można na niej zaznaczyć konkretne miejsca. Te odwiedzone, planowane, wymarzone, a także swój dom. Poszczególne grupy państw różnią się od siebie kolorami. Ponadto można również dodać własne zdjęcia. Wszystko to bez limitu! Na górze widnieje nadana przez nas nazwa mapy, na dole zaś statystyki odbytych podróży. Ważne jest to, że cały proces personalizacji mapy jest szybki i łatwy w obsłudze.

MyGiftDna.pl,  mapa świata

Gdy zamówicie już mapę, na maila otrzymacie projekt do akceptacji. To ostatni moment, kiedy jeszcze możecie go modyfikować. Ja z tego skorzystałam (zmieniłam kolory, które były niejako automatycznie nadane) i tym samym mamy swoją wymarzoną mapę ?

Prezent dla podróżnika – inne pomysły

Macie znajomych, którzy lubią podróżować, a niedługo zbliżają się ich urodziny? A może szykuje się Wam parapetówka u podróżników? Podrzucam Wam jeszcze inne pomysły na prezent dla podróżnika, które znajdziecie na stronie MyGiftDNA.pl.

– multitool z grawerem – jeśli ktoś często jeździ na biwaki, to wie, że coś takiego jak multitool zawsze się przydaje. Dla osób mniej zorientowanych – to jedno narzędzie, które spełnia funkcję kilku innych – noża, śrubokręta, otwieracza do butelek, piły, pilnika, przecinaka do drutów, kombinerek oraz młotka. To świetny prezent dla faceta, choć przyznam, że i mi także nieraz się to narzędzie przydało.

Ten tutaj dodatkowo posiada grawer z wybranym imieniem (lub ksywą) oraz inicjałem, wykonany techniką laserową. Ponadto całość jest zapakowana w praktyczne etui, które można przypiąć do paska od spodni.

prezent dla podróżnika

– bidon z grawerem – to idealny prezent dla osób, które uprawiają sporty, lubią dużo chodzić albo biegać. Bidon wykonany jest ze stali nierdzewnej i ma pojemność 550 ml. Posiada wygodny w użyciu dzióbek do picia, pozwalający na jego otwarcie jedną ręką.

Podobnie jak w przypadku multitoola, tutaj także mamy do czynienia z personalizacją – na bidonie może się znaleźć imię przyszłego posiadacza.

MyGiftDna.pl

– personalizowany album na zdjęcia – osobiście spodobała mi się typowo podróżnicza okładka, gdzie możemy dodać swoje imiona (tutaj jest miejsce dla pary). Album ma 20 kart (40 stron), czyli łącznie pomieści 160 zdjęć z wojaży w wymiarach 10×15.

prezent dla podróżnika

Który z prezentów chcielibyście dostać? A może dorzucilibyście do tej listy coś jeszcze? Czekamy na Wasze pomysły w komentarzach!

Szukacie pomysłów na prezent dla motocyklisty? Znajdziecie je >>tutaj<<