Test kamery Drift Ghost-S

Szeroką Drogą to już nie tylko motocykle, podróże i pałace. Ze względu na częste dotyczące sprzętu do nagrywania, postanowiliśmy zrobić testy kamer sportowych.

 

Na pierwszy ogień poszła kamera dostarczona przez Sportowe-Kamery.pl  kamerka Drift GHOST-S. Designem przypomina ona kamerę firmy Garmin, której używamy na co dzień. Jej konstrukcja wygląda bardzo solidnie. W zestawie dostajemy pilota, którym możemy sterować kamerą na odległość.

W pudełku poza kamerą i pilotem znajdziemy:

  • profilowany, samoprzylepny, uchwyt na kask
  • mocowanie na kasku
  • zamknięcie obudowy kamery zapewniające większą szczelność
  • bardzo porządny kabel USB (do transferu danych i ładowania)
  • kabelek do podłączenia zewnętrznego mikrofonu
  • instrukcję.

test kamery Drift GHOST-S

Mocowanie kamery pozwala na wiele możliwości montażu. Jako minus uznaję jednak brak kompatybilności z bardzo popularnym standardem GoPro, co znacznie zwiększyłoby możliwości mobilne urządzenia, a nie zmuszało do kupowania dedykowanych dodatków.

IS_SZER0099

Co do samej kamerki to zaskoczyło nas wbudowane menu w języku polskim. Jest ono bardzo rozbudowane, jest duży i bardzo czytelny ekran, co pozwala na naprawdę dobre dopasowanie urządzenia do naszych potrzeb.

IS_SZER0330

W praktyce obsługa kamery jest bardzo prosta. Wystarczy włączyć samą kamerkę oraz pilota i można zaczynać zabawę. Podczas kiedy kamera nie wykonuje żadnego nagrania, naciskając klawisz stop na pilocie, przełączamy tryby pracy urządzenia Te tryby to: nagrywanie ciągłe, fotografia pojedyncza, fotografia w wybranym odstępie czasu, szybka seria zdjęć. Rozróżniamy je poprzez kolor kontrolki na samej kamerze i na pilocie.

Nagranie materiału jest możliwe także w rozdzielczości FullHD (z prędkością 60 kl/s). Dzięki temu prościej jest stworzyć filmy w technice „slow motion”. Z kolei jeśli posiadacie więcej niż jedną kamerę, to DRIFT GHOST-S posiada tryb clone, który pozwala zsynchronizować ze sobą grupę do 5 kamer. Z pozytywów urządzenie ma także funkcję, która umożliwia odzyskiwanie materiału, w momencie gdy wyczerpie się bateria lub sprzęt nagle się wyłączy.

Jakość nagrań jest zadowalająca zarówno pod względem obrazu, jak i dźwięku , dobra reakcja na zmianę naświetlenia ekspozycji. Jak spodobał Wam się nasz test kamery Drift GHOST-S?

Zobaczcie sami i oceniajcie.

Więcej na temat tego sprzętu znajdziecie na stronie dystrybutora

logo